Комунальне підприємство
«Новосілківська керуюча компанія житлово-комунальних послуг» Чабанівської селищної ради Києво-Святошинського району Київської області»
Головний бухгалтер: (044) 526-20-06
Бухгалтерія: (044) 526-25-96

Субсидія

Як оформити житлову субсидію

1 травня 2018 року починається оформлення субсидій.

 

Для сімей, які в минулому сезоні отримали субсидії, буде здійснено оформлення субсидій вже автоматично. А тим сім'ям, які оформлюватимуть субсидію вперше, потрібно буде подати лише заяву та декларацію про доходи до Чабанівської селищної ради або відправити поштою. Перевіряти дані будуть Пенсійний фонд та Державна фіскальна служба.

 

Право на отримання житлової субсидії мають сім'ї, у яких розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах норм споживання, з урахуванням пільг, перевищує обсяг визначеного Кабінетом Міністрів України обов'язкового платежу. Розмір обов'язкового платежу визначається для кожної сім'ї індивідуально в залежності від сукупного доходу. З 1 травня 2015 року субсидією можуть скористатися і орендарі житла.

 

Субсидія не призначається, якщо будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії (призначенням субсидії без звернення) здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатив послуги з будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв'язку, крім житлово-комунальних послуг у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами та медичних послуг, пов'язаних із забезпеченням життєдіяльності, на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тисяч гривень.

 

Послуги на які поширюється субсидія. Згідно з програмою житлових субсидій, держава відшкодовує витрати на оплату користування житлом або його утримання та комунальних послуг: водо-, тепло-, газопостачання, водовідведення, електроенергії, вивезення побутового сміття та рідких нечистот. Крім цього, для сімей, які використовують для опалення тверде паливо, а для приготування їжі скраплений газ, передбачено надання субсидії для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

 

Субсидію заберуть у боржників за житлово-комунальні послуги. З 1 травня житлова субсидія не призначається на наступний період при наявності 2-місячної заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг. Якщо боржник протягом двох місяців підтвердить сплату заборгованість або домовиться про її реструктуризацію, то субсидія назначится з дати закінчення дії попередньої.

 

Зміни опалювального періоду. Раніше субсидія на опалювальний період призначалася всім українцям в період з 1 жовтня по 30 квітня і коректувалася органами місцевого самоврядування або органами виконавчої влади. У 2017 і 2018 роках громадянам з індивідуальним опаленням субсидія буде нараховуватися з 15 жовтня по 15 квітня.

 

Субсидії для тих, хто проживає у садовому будинку. Раніше люди, які проживали в садових будинках або дачних кооперативах і оплачували комунальні послуги, не могли претендувати на субсидії, оскільки не були офіційно зареєстровані. Наразі ж мешканці садових будинків або дачних кооперативів також зможуть оформити субсидію. Правда, фінансуватися вона буде з місцевих бюджетів у яких, як відомо, хронічно немає грошей.
 

Збільшено субсидії для непрацездатних. Для пенсіонерів, інвалідів та інших непрацездатних громадян, уряд збільшує соціальну норму, за якої надається субсидія. Наприклад, якщо в будинку проживають непрацездатні люди, то соціальна норма для розрахунку допомоги збільшиться з 49 квадратних метрів до 75 квадратних метрів.

 

Протягом місяця тим, хто отримує субсидії, потрібно повідомити органи соціального захисту населення про:

· зміну складу зареєстрованих осіб у помешканні: якщо хтось виписався або прописався;

· зміну соціального статусу членів родини: якщо хтось звільнився або влаштувався на роботу, став пенсіонером;

· про здійснення одноразової покупки, що перевищує 50 тисяч гривень;

· про зміну набору комунальних послуг: якщо відмовилися від централізованого опалення і перейшли на індивідуальне або навпаки.